Hidroforlar Hakkında

Hidrafor çeşitleri nelerdir ?

Hidrafor nedir ? Hidrafor çeşitleri nelerdir ?

Hidrafor çeşitleri nelerdirApartman hayatına geçmemizin ardından hidroforlar ile tanıştık. Özellikle yaz aylarında yaşanan su şebekesi kesintilerine çözüm olarak geliştirilen hidrofor sistemler şöyle çalışır. Oturduğunuz binada bulunan su deposu ile doldurulur ve şebeke suyu kesildiği anda suyu binadaki üst katlara çıkarmak için hidrofor devreye girer ve suyu üst katlara pompalar. Şebeke suyunun basıncının düşük olduğu yerlerde de kullanılır. Hidrofor: su basınçlandırma sistemlerine ait, binalarda, işyerlerinde, iş ve alışveriş merkezlerindeki su ihtiyacını karşılamak, şehir şebeke sularının basıncının yetmediği yerlerde kullanılan, pompa tipi motorlardır.

Hidrofor Çeşitleri

  1. Piston pompalı hidroforlar
  2. Dikey tip hidroforlar
  3. Küreli hidroforlar
  4. Yangın pompaları
  5. Dalgıç pompalar

Hidrofor hakkında sizden gelenler

Bina sakinlerinin boklarını ana kanalizasyon şebekesine yollamak için de hidrofor kullanılır bazen. bozulursa apartmanı kesif bir koku kaplar, adam çağırmak ihtiyacı hasıl olur. adamın motoru açıp tamir etmesi gerekir, bir sürü laf eder iş yaparken. Motordan hijyenik ped çıkarsa, adamla birlikte küfür edersiniz. böyle sosyal bir alettir.

Bozulana kadar onu ne kadar sevdiğinizi fark etmezsiniz. insanı hayata küstürecek güçtedir. ayda bir bozulup apartmanı bok içinde bırakan türündense; sesini her duyuşunuzda mide ağrıları başlar, “hah tıkandı tıkanacak, şimdi yandı şimdi bozuldu” stresi arasında, ne yediğinizden bir şey anlarsınız, ne sıçtığınızdan. içine sıçtığımın motoru.

Genellikle bir hava pompasi ve basinc tankindan olusur. tankin icine tek yonlu vanadan sebeke suyu dolar, hava pompasi iceriye hava pompalar ve olusan basinc ile su tank disina itilir. su kullanildikca iceriye yeni su alinir, basinc dustukce de pompa calisarak hava basincini sabitler. bir nevi tulum gibidir yani. Tulum enstrumaninin icine su ufleyerek ondan kucuk bir hidrofor, kendinizden de hava pompasi motoru yapabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

GMS TEKNİK

Firmamız uzun yıllardır hidrofor tamir ve hidrofor bakım servis hizmeti vermektedir. Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile hidrofor tamiri ve hidrofor bakımı servislerimiz ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Benzer Yazılar

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla