Hidrofor Servisi

Einhell Hidrofor Servisi 0216 493 40 13

Einhell Hidrofor Servisi, Einhell Hidrofor Servis, Einhell Hidrofor Bakımı, Einhell Hidrofor Arızası, Einhell Hidrofor Ustası, En Yakın Einhell Hidrofor Servisi, istanbul Einhell Hidrofor Servisi, Einhell Kazan Servis, Einhell Brülör Servis
Einhell Hidrofor Servisi, Einhell Hidrofor Servis, Einhell Hidrofor Bakımı, Einhell Hidrofor Arızası, Einhell Hidrofor Ustası, En Yakın Einhell Hidrofor Servisi, istanbul Einhell Hidrofor Servisi, Einhell Kazan Servis, Einhell Brülör Servis

Einhell Hidrofor Servisi

Hidroforunuz Güvenilir Ellerde. Kaliteli, Güvenilir ve Profesyonel Bir Einhell Hidrofor Servisi Hizmeti Almak İçin Bize Günün Her Anı 24 Saat Hizmet Farkıyla Ulaşabilirsiniz! İstanbul Asya Yakası Einhell Hidrofor Servisi 0216 493 40 13

Einhell Hidrofor bakımları genellikle piston pompalı hidroforlarda yapılmaktadır.  Piston pompalı Einhell hidroforlar iki kısımdan oluşur. Yağ tarafı ve Su gövdesi diye ikiye ayrılan hidroforlar 6 ayda bir mutlaka bakımdan geçmelidir.

Kademeli, Santrifüj, kat Einhell hidroforları bakım gerektirmeyen hidrofor tiplerin’dendir. Fakat yinede arada sırada bu Einhell hidroforların da gözden geçirilmesinde faydalı olur. Basınç kapasite ayarları, tankta ki hava oranı, tank içindeki membranın (balon) durumu kontrol edilmesinde fayda vardır.

Yağ gövdesi: Yağ gövdesinde krank, kranka bağlı rulmanlar, piston kolu, piston koluna bağlı pik piston ve pik pistonu piston koluna bağlayan piston pimi bulunur.

Mekanik aksamların aşınmaması için yağ gövdesi içerinde 1 lt yağ bulunur. Mekanik aksam sürekli devir halinde olduğundan zamanla gövde içerisindeki yağ özelliğini yitir. Yağ özelliğini yitirdiğinde rulmanlar ve sarı piston kolu aşınma yapar zamanla bozulur.

Bazı piston pompalı hidroforlar da sfero çelik dişliler bulunur. İki büyük dişlinin yanı sıra çelik mile bağlı iki adette küçük dişli mevcuttur. Bu dişliler zamanlar sürtünme sonucunda aşınır ve dişli yatakları kırılabilir.

Einhell Hidroforrda çalışan parçalar zamanla aşınır ve kireç bağlar. Bakımlarda ve revizyonlarda değişen yeni parçalar.

Su gövdesi: Döküm su gövdesi bünyesinde sürekli basınçlı su barındırmaktadır. Gövde içerisinde çalışan 4 adet sübap bulunur.

Gövde içerisinde suyun emiş ve basışını sağlayan lastik piston bulunmaktadır. Lastik piston piston yatağı içerisinde sürekli ileri geri hareket halinde olduğundan zamanla özelliğini yitirir yada yırtılır.

Döküm gövde içerinde süpapları sabitleyen iki adet sübap baskısı mevcuttur. Döküm gövde sürekli suyla temas halinde olduğundan kireç kaplar. Hidroforun çalışmasıyla birlikte hareket eden sübaplar zamanla aşınır, kireç bağlar, sübap lastikleri özelliklerini yitirir, sübap baskıları aşınıp kırabilir..

Döküm gövde ile mekanik gövdeyi birleştiren salmastra yatağı adı verilen içerisinden piston iteneğine bağlı lastik piston milinin geçtiği salmastra yuvası zamanla milin hareketinden dolayı aşınır ve su sızdırmazlık özelliğini yitir.

Einhell Hidrofor Servisi

Einhell Hidrofor bakımında neler yapılır?

 1. Einhell Hidrofor bakımların da öncelikle mekanik aksamda özelliğini yitirmiş olan yağ blok gövdeden alınır ve yerine yani yağ konulur.
 2. Piston milin hareketinden dolayı aşınan salmastra yatağı değiştirilir yada salmastra somunu sıkılarak su akıntısı giderilir.
 3. Einhell Hidrofor tankında ki hava oranı kontrol edilir gerekirse hava yastığı sağlanır.
 4. Basınç şartel ayarları kontrol edilir.
 5. Döküm su gövdesinin emiş ve basınç değerleri kontrol edilir.
 6. Gövdenin su emmesi ve baskı sağlıklıysa gövde açılmaz.
 7. Gövdenin su emiş ve basışı sağlıksızsa gövde kapağı açılarak sübapların durumu kontrol edilir gövde aşırı kireç bağlamış, sübaplar özelliğini yitirmiş olabilir bu durum hidrofor görevlisi yada bina yönetimine bildirilir gövde kireçlerinin temizlenmesi, süpapların değişmesi lastik pistonun yenilenmesi, sübap baskılarının da değişmesi gerekmektedir. Bu işlem bakım dışı bir işlemdir tamir olayına gireceğinden gerekirse salmastra yuvası ve lastik piston mili de değişebilir.
 8. Piston pompalı hidroforlar ihmal edilmemelidir. Einhell hidroforlarınızı mutlaka 6 ayda bir servis gözetiminden geçmeli aşınan parçaları değiştirilmelidir.
 9. Bünyesinde aşırı basınç ve yüksek elektrik voltajı bulunduran piston pompalı hidroforlar bakımsız kaldıklarında yüksek maliyette masraf çıkartabilir.
 10. Aşınmış, çürümüş döküm su gövdeleri mutlaka değiştirilmelidir.
 11. Aşırı basınç sonucunda patlayabilir buda çok büyük tehlike yaratabilir bu yüzden ihmal edilmemesi gereken cihazlar arasında hidroforlar da bulunmaktadır.

Einhell Hidrofor Servisi 0216 493 40 13 Einhell Brülör Servis, Einhell Hidrofor Arıza Servisi, Einhell Hidrofor Bakım Servisi, Einhell Hidrofor Servis, Einhell Hidrofor Servisi, Einhell Hidrofor Ustası, Einhell Kazan Servisi, En Yakın Einhell Hidrofor Servisi, istanbul Einhell Hidrofor Servisi

Etiketler
Daha Fazla Göster

GMS TEKNİK

Firmamız uzun yıllardır hidrofor tamir ve hidrofor bakım servis hizmeti vermektedir. Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile hidrofor tamiri ve hidrofor bakımı servislerimiz ile 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Benzer Yazılar

Buda Dikkatinizi Çekebilir

Kapat
Kapat
Araç çubuğuna atla